Täpsustav teade seoses veebruarikuiste rahvaalgatus-üritustega

Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) eestvõttel tänavusel iseseisvuspäeval Tallinna kesklinnas toimuma pidanud kõnekoosolek ja rahvaalgatusmarss leidsid mõlemad tõepoolest aset. Seda kokkulepitud ajal ja kohas (koosolek Tammsaare pargis, marss sealt Toompeale ja tagasi). 

Laiem avalikkus ei tea kummastki eriti midagi aga sel põhjusel, et jutuksolevate ürituste korraldustoimkonna võtmekujud ei vaevunud vähemalt RTK kodulehele kummastki üritusest ülevaadet kirjutama. Seda sellele vaatamata, et praeguseks on Eesti Vabariigi tänavusest iseseisvuspäevast möödunud juba kaks (!) nädalat.

Millal ja kas üldse korraldustoimkonna võtmekujud võtavad vaevaks see ülevaade valmis teha, näitab juba tulevik.

Tõnu Kalvet

Ülevaade Rahvuslaste Tallinna Klubi III kiirmalemeistrivõistlustest

Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) kolmandad kiirmalemeistrivõistlused peeti 6. detsembril 2016. Teist aastat järjest oli võistluspaigaks Tallinna Tehnikakõrgkool.
Osales neli võistlejat. Mängiti turniirisüsteemis kaks ringi (igal osavõtjal ühes ringis valged, teises mustad malendid). Mõtlemisaeg oli 15 minutit kogu partiile + iga käigu eest kaks sekundit. Õigust mõistis vabariikliku kategooria malekohtunik Rein Ruus, kes on ühtlasi TTK maleõppejõud.
Mullust esikohta kaitses tulemuslikult Tõnu Kalvet, kogudes kuuest partiist 5,5 punkti. Ainsa viigi tegi tiitlikaitsja viimases voorus Feliks Saarevetiga, kui oli juba selge, et tiitlikaitsmist ei suutnuks ohustada isegi kaotus.
Teise koha võitis RTK kõrgeima kiirmale-ELO-ga (1873) liige Aavo Murutalu 4 punktiga. Kolmas oli Saarevet 2,5 punktiga, neljas aga Erich-Anton Erkmann 0 punktiga.
RTK kõige esimene kiirmalemeister, selle tiitli 2014. aastal võitnud ja mullu kolmandaks tulnud Ilmar Heido, ei saanud seekord osaleda tööülesannete tõttu. RTK ülejäänud liikmed jäid kõrvale enamasti emmal-kummal põhjusel: 1) male käib neile üle jõu, 2) nad ei pidanud vajalikuks ülemaailmsel Paul Kerese aastal Kerest malega mälestada. Võrdluseks: Erkmann sõitis just selleks võistluseks kohale koguni Rakverest (ja veel samal õhtul sinna ka tagasi), Saarevet on aga juba 83-aastane ja mängib ikka sama asjatundlikult ning innukalt kui paljud temast nooremad.
Tõnu Kalvet,
RTK kiirmalemeistrivõistluste korraldaja

 

Vaata tulemusi lähemalt

Rahvuslaste Tallinna Klubi 2016. a. kiirmalemeistrivõistlused
Nr Nimi 1. 2. 3. 4. Punkte Koht
1. Feliks Saarevet   0  0 0  ½ 1  1 III
2. Aavo Murutalu 1  1   0  0 1  1 4 II
3. Tõnu Kalvet 1  ½ 1  1   1  1 I
4. Erich-Anton Erkmann 0  0 0  0 0  0   0 IV
Koostas: Rein Ruus  

Rahvuslaste Tallinna Klubi teine kiirmalemeister selgunud

Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) teised kiirmalemeistrivõistlused peeti 15. detsembril 2015 Tallinna Tehnikakõrgkoolis (lüh. TTK). Osales RTK maleparemik: mullune meister Ilmar Heido ning mullu 2-4. kohta jaganud Aavo Murutalu ja Tõnu Kalvet. Ainsana oli RTK parematest puudu Feliks Saarevet (eelmiste meistrivõistluste 2.-4.), kes eelistas maleturniirile Eesti Muinasteaduste Seltsi jõulupidu.

Mängiti kiirmalereeglite järgi, mõtlemisajaks oli 15 minutit igale mängijale + kaks sekundit iga käigu eest.

Heidole, Murutalule ja Kalvetile pakkus konkurentsi TTK maletšempion Vahur Samberk, kes oli ühtlasi turniiri peakohtunik. Abikohtunikuna tegutses TTK matemaatika- ja maleõppejõud Rein Ruus. Mõlemad olid RTK kiirmalemeistrivõistluste kohtunikeks ka eelmisel aastal. (Toona võisteldi Paul Kerese nimelises Tallinna Malemajas.)

Esikoha võitis Kalvet, kes alistas valgetega mängides Heido, mustadega aga Murutalu ja kogus kaks punkti. (Väljaspool arvestust võistelnud Samberkile kaotas Kalvet ajaga.) Murutalu võitis Heido ja ka Samberki, Heido omakorda Samberki. RTK-laste arvestuses saavutas 2. koha Murutalu (1 p.) ja 3. koha Heido (0 p.).

Kui võistlus läbi, andis meistrikandidaat Ruus kõigile võistlejatele simultaani ja võitis kõik neli partiid. Kõige visamat vastupanu osutas talle Heido, kel oli mõtlemisaja ületamishetkeks välja võideldud vähemalt võrdne seis, vahest koguni kerge paremus. Kõik simultaanipartiid kirjutati ka üles.

Kõige lõpuks anti pidulikult üle diplomid ja tehti kaks ühispilti – ühel koos mängijatega üks kohtunik, teisel teine.

Ruusi ettepanekul kandis Kalvet kui Eesti ainsa maleajalehe – „Eesti Maleelu” – peatoimetaja kogu turniiri ja simultaani ajal elavmaleriietust: oli must kuningas. Tegu oli ühega TTK üliõpilaste valmistatud elavmalekostüümidest. Neid kasutati elavmaleetenduses, millega tähistati tänavu sügisel TTK sajandat aastapäeva ja kasutatakse ka 2016. aastal, kui tähistatakse Kerese sajandat sünniaastapäeva.

TÕNU KALVET

Rahvuslaste Tallinna Klubi esimene kiirmalemeister selgunud

22. detsembril 2014 peeti Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) 1. kiirmalemeistrivõistlused. Turniir toimus Tallinnas, Paul Kerese nimelises Malemajas, osales RTK seitse paremat maletajat. Esikoha võitis täiseduga Ilmar Heido – kogus turniirisüsteemis korraldatud jõuproovil kuuest voorust kuus punkti.

2.-4. kohta jagasid Aavo Murutalu, Feliks Saarevet (sünniaasta 1933!) ning Tõnu Kalvet 4 punktiga. Järgnesid: 5. Sander Laanemaa 2 p, 6. Erich-Anton Erkmann 1 p ja 7. Lauri Õun 0 p.

Võistluse kohtunikud olid Vahur Samberk ja Rein Ruus.

Rahvuslaste Tallinna Klubis peetakse malest lugu. Malet mängib hulga rohkem klubiliikmeid kui osales 22. detsembril toimunud turniiril. Samuti on klubi häälekandja – ajaleht „Rahvuslik Teataja” – kogu eesti keeleruumi AINUS ajaleht, mille igas numbris ilmub terve lehekülg malet. „Rahvusliku Teataja” peatoimetaja Tõnu Kalvet on ühtlasi ka Eesti ainsa maleajalehe – kord veerandaastas ilmuva „Eesti Maleelu” – peatoimetaja. Klubi malemeistrivõistluste käivitamine oligi tema mõte.

Rahvuslaste Tallinna Klubi on Tallinnaga seotud eestimeelseid inimesi ühendav organisatsioon, kelle tegevuses on väga suur osakaal harivatel ja arendavatel ettevõtmistel.

Tõnu Kalvet

Kaastundeavaldus ametnike omavoli ohvri isale

Südamlik kaastunne Rahvuslaste Tallinna Klubi liikmele, suurpere isa Heiki Treierile, keda tabas ööl vastu pühapäeva, 3. märtsi 2013 ränk kaotus - ametnike omavoli ja hoolimatuse tõttu suri ta pooleteistaastane tütar Tiina Treier.

Sünnitusmajast 2011. aasta juuni lõpul emalt kolmepäevasena röövitud Tiina Treier eraldati toona nii vanematest kui õdedest-vendadest vähimagi seadusliku aluseta. Riigikohus tunnistas 2012. aasta novembris selle sammu küll õiguslikult vääraks, kuid Lasnamäe linnaosavalitsus lihtsalt eiras riigikohtu otsust ning jättis Tiina Treieri endiselt lastekodusse. Kui isa Heiki 5. detsembril 2012 oma pisitütre koju tõi, siis viisid linnaametnikud viimase pettuse ja jõuga uuesti lastekodusse. Sealse "hoolitsuse" tagajärjel oli Tiina Treier alailma haige, kuni viimaks ei pidanudki enam sellisele "hoolitsusele" vastu...

Heiki! Oleme mõttes sinuga. Hoiame sulle pöialt ja katsume anda ka oma panuse, et su kohtusaaga võimalikult ruttu võidukalt lõpeks ja saaksid sult ebaõiglaselt ja ebaseaduslikult äravõetud lapsed tagasi.

Rahvuslaste Tallinna Klubi nimel:

TÕNU KALVET