Rahvuslaste Tallinna Klubi teine kiirmalemeister selgunud
- Lisainfo
- Kategooria: Klubiuudised
- Avaldatud: esmaspäeval, 18 aprillil 2016 02:01
- Kirjutas Autor
- Klikke: 3678
Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) teised kiirmalemeistrivõistlused peeti 15. detsembril 2015 Tallinna Tehnikakõrgkoolis (lüh. TTK). Osales RTK maleparemik: mullune meister Ilmar Heido ning mullu 2-4. kohta jaganud Aavo Murutalu ja Tõnu Kalvet. Ainsana oli RTK parematest puudu Feliks Saarevet (eelmiste meistrivõistluste 2.-4.), kes eelistas maleturniirile Eesti Muinasteaduste Seltsi jõulupidu.
Mängiti kiirmalereeglite järgi, mõtlemisajaks oli 15 minutit igale mängijale + kaks sekundit iga käigu eest.
Heidole, Murutalule ja Kalvetile pakkus konkurentsi TTK maletšempion Vahur Samberk, kes oli ühtlasi turniiri peakohtunik. Abikohtunikuna tegutses TTK matemaatika- ja maleõppejõud Rein Ruus. Mõlemad olid RTK kiirmalemeistrivõistluste kohtunikeks ka eelmisel aastal. (Toona võisteldi Paul Kerese nimelises Tallinna Malemajas.)
Esikoha võitis Kalvet, kes alistas valgetega mängides Heido, mustadega aga Murutalu ja kogus kaks punkti. (Väljaspool arvestust võistelnud Samberkile kaotas Kalvet ajaga.) Murutalu võitis Heido ja ka Samberki, Heido omakorda Samberki. RTK-laste arvestuses saavutas 2. koha Murutalu (1 p.) ja 3. koha Heido (0 p.).
Kui võistlus läbi, andis meistrikandidaat Ruus kõigile võistlejatele simultaani ja võitis kõik neli partiid. Kõige visamat vastupanu osutas talle Heido, kel oli mõtlemisaja ületamishetkeks välja võideldud vähemalt võrdne seis, vahest koguni kerge paremus. Kõik simultaanipartiid kirjutati ka üles.
Kõige lõpuks anti pidulikult üle diplomid ja tehti kaks ühispilti – ühel koos mängijatega üks kohtunik, teisel teine.
Ruusi ettepanekul kandis Kalvet kui Eesti ainsa maleajalehe – „Eesti Maleelu” – peatoimetaja kogu turniiri ja simultaani ajal elavmaleriietust: oli must kuningas. Tegu oli ühega TTK üliõpilaste valmistatud elavmalekostüümidest. Neid kasutati elavmaleetenduses, millega tähistati tänavu sügisel TTK sajandat aastapäeva ja kasutatakse ka 2016. aastal, kui tähistatakse Kerese sajandat sünniaastapäeva.
TÕNU KALVET