Ülevaade Rahvuslaste Tallinna Klubi III kiirmalemeistrivõistlustest

Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) kolmandad kiirmalemeistrivõistlused peeti 6. detsembril 2016. Teist aastat järjest oli võistluspaigaks Tallinna Tehnikakõrgkool.
Osales neli võistlejat. Mängiti turniirisüsteemis kaks ringi (igal osavõtjal ühes ringis valged, teises mustad malendid). Mõtlemisaeg oli 15 minutit kogu partiile + iga käigu eest kaks sekundit. Õigust mõistis vabariikliku kategooria malekohtunik Rein Ruus, kes on ühtlasi TTK maleõppejõud.
Mullust esikohta kaitses tulemuslikult Tõnu Kalvet, kogudes kuuest partiist 5,5 punkti. Ainsa viigi tegi tiitlikaitsja viimases voorus Feliks Saarevetiga, kui oli juba selge, et tiitlikaitsmist ei suutnuks ohustada isegi kaotus.
Teise koha võitis RTK kõrgeima kiirmale-ELO-ga (1873) liige Aavo Murutalu 4 punktiga. Kolmas oli Saarevet 2,5 punktiga, neljas aga Erich-Anton Erkmann 0 punktiga.
RTK kõige esimene kiirmalemeister, selle tiitli 2014. aastal võitnud ja mullu kolmandaks tulnud Ilmar Heido, ei saanud seekord osaleda tööülesannete tõttu. RTK ülejäänud liikmed jäid kõrvale enamasti emmal-kummal põhjusel: 1) male käib neile üle jõu, 2) nad ei pidanud vajalikuks ülemaailmsel Paul Kerese aastal Kerest malega mälestada. Võrdluseks: Erkmann sõitis just selleks võistluseks kohale koguni Rakverest (ja veel samal õhtul sinna ka tagasi), Saarevet on aga juba 83-aastane ja mängib ikka sama asjatundlikult ning innukalt kui paljud temast nooremad.
Tõnu Kalvet,
RTK kiirmalemeistrivõistluste korraldaja

 

Vaata tulemusi lähemalt

Rahvuslaste Tallinna Klubi 2016. a. kiirmalemeistrivõistlused
Nr Nimi 1. 2. 3. 4. Punkte Koht
1. Feliks Saarevet   0  0 0  ½ 1  1 III
2. Aavo Murutalu 1  1   0  0 1  1 4 II
3. Tõnu Kalvet 1  ½ 1  1   1  1 I
4. Erich-Anton Erkmann 0  0 0  0 0  0   0 IV
Koostas: Rein Ruus