Rahvuslaste Tallinna Klubil uus kiirmalemeister

Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) IV kiirmalemeistrivõistlused toimusid 28. detsembril 2017 Tallinna Tehnikakõrgkoolis (lüh. TTK).

Osales neli võistlejat. Mängiti turniirisüsteemis kolm vooru. Mõtlemisajaks oli 15 minutit+3 sekundit igale mängijale.

Esimest korda RTK kiirmale-MV ajaloos võitis esikoha Aavo Murutalu. Ta sai võidu kõigis partiides ja kogus seega kolm punkti.

Lõplik paremusjärjestus: 1. A. Murutalu 3 p., 2. Feliks Saarevet 2 p., 3. Tõnu Kalvet 1 p., 4. Kalju Mätik 0 p.

 

        Rahvuslaste Tallinna Klubi IV kiirmale-MV

 

 

1

2

3

4

Punkte

Koht

1 Tõnu Kalvet   0 1 0 1 III
2 Aavo Murutalu 1   1 1 3 I
3 Kalju Mätik 0 0   0 0 IV
4 Feliks Saarevet 1 0 1   2 II 
  TTK 28.12.2017            

RTK maleparemikust puudus vaid kaks mängijat – Aivar Koitla ja klubi esimene kiirmalemeister Ilmar Heido. Kõik teised paremad olid kohal.

Kohtunikuna tegutses vabariikliku kategooria malekohtunik Rein Ruus, kes on ühtlasi Tallinna Tehnikakõrgkooli male- ja matemaatikaõppejõud. RTK maletajad on Ruusile väga tänulikud, sest ta on olnud kohtunikuks RTK kõigil neljal senisel kiirmale-MV-l, samuti pannud õla alla mängupaiga leidmisel.

Pärast turniiri lõppu andis Ruus simultaani viiel laual. Lisaks kohalolnud RTK-lastele mängis ta vastu veel TTK viimaste aastate maletšempion Vahur Samberk.
Ruus võitis kõik viis partiid. Kõige kauem pani vastu Murutalu, kes kaotas alles pärast visa võitlust pikas, väheste malenditega lõppmängus. Kohalolijate hinnangul olnuks Murutalul ülitäpse mängu korral isegi viigilootust.

RTK kiirmalemeistrivõistlusi peetakse alates 2014. aastast. Seni oli võitjaid kaks: 2014. aastal tuli esikohale Ilmar Heido, 2015. ja 2016. aastal aga Tõnu Kalvet.

Murutalu ja Kalvet kuulusid eestlaste koondisse, kes osales Soome riigi 100. aastapäeva puhul tänavu 17. –19. novembrini Soome Spordiinstituudis korraldatud soome-ugri malefestivalil ja mängis soomlaste, ungarlaste ja Venemaa soome-ugrilaste malekoondisega. Mõlemad osalesid ka sama festivali raames peetud välkmaleturniiril.

Malevõistlusi on RTK-l kavas korraldada edaspidigi.

Tõnu Kalvet