Rahvuslaste Tallinna Klubi korraldab iseseisvuspäeval kõnekoosoleku ja marsi

Neljapäeval, 24. veebruaril 2011 toimub Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) eestvõttel Tallinna kesklinnas kõnekoosolek. Musumäel peetava üritusega tähistatakse Eesti Vabariigi väljakuulutamise 93. aastapäeva.

Musumäe koosoleku käigus räägitakse sellest, kui suur väärtus on riiklik iseolemine ja juhitakse tähelepanu asjaolule, et Eesti Vabariik pole juba peaaegu kaheksa aastat iseseisev. Nimelt kaotas EV oma iseseisvuse 1. mail 2004, kui astus Euroopa Liitu. EL-i seadused on EV seaduste suhtes teatavasti ülimuslikud ja Eesti võimuritel pole Brüsselist tulevate, Eesti ühiskonnaellu sekkuvate korralduste tühistamiseks jõudu ega tahtmistki.

Sõna võtavad nii klubiliikmed kui ka 2011. aasta Riigikogu valimistel osalevad eestimeelsed saadikukandidaadid.

Musumäel toimuv kõnekoosolek algab kl. 13, kestab ühe tunni ja päädib rongkäiguga Toompeale, millega nõutakse rahvaalgatuse kehtestamist, nagu see oli seadustatud EV 1920. aasta põhiseaduses. Praeguse põhiseaduse § 56 lg. 2 järgi teostab rahvas kõrgemat riigivõimu rahvahääletuse läbi, samas pole rahval mingit võimalust rahvahääletust algatada. See on vastuolus põhiseadusega.

RTK on Tallinnaga seotud eestimeelseid inimesi ühendav ja esindav organisatsioon. RTK pooldab Eesti riikliku iseseisvuse ja Eesti rahvusriikluse taastamist.

Lähem teave:

Jaan Hatto (tel.: 51 90 33 74)

Hannes Vanaküla (tel.: 51 37 196)

E-post: info [AT] rahvuslasteklubi [DOT] org

 

Tõnu Kalvet