Pikett õigeusu kiriku lähistel Lasnamäel

Laupäeval, 19. veebruaril 2011 toimus Tallinnas, Lasnamäele kerkiva vene õigeusu kiriku lähikonnas pikett. Piketeerijad protesteerisid kiriku risti sissepühitsemise ja torni otsa paigaldamise ajal selle vastu, et õigeusu kiriku ehitamisest lõikab kasu endine kommunist, praegune Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja tema juhitav Keskerakond, samas kui ajaloost on teada, kui julmalt kommunistid õigeusukirikut represseerisid ja kuidas E. Savisaar nõukogude ajal ajakirjanduses teaduslikku ateismi ülistas.

Samuti avaldati rahulolematust selle suhtes, et mainitud kiriku risti pühitsemis- ja paigaldamistseremooniale oli lisaks E. Savisaarele saabunud ka Venemaa raudteeminister Vladimir Jakunin - sama isik, kelle juhitav fond oli selle kiriku ehituse rahastamise katte all rahastanud väidetavalt hoopis Keskerakonda.

Piketi korraldajaks oli Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) liige, jurist ja ajaloolane Anti Poolamets, kes kandideerib 2011. aasta märtsivalimistel üksikkandidaadina Lasnamäel, Pirital ja kesklinnas. Teine tuntud RTK-lane, kes piketil osales, oli Eesti Vabaduspartei - Põllumeeste Kogu esimees Valdo Paddar.

Tõnu Kalvet