Pikett Vene saatkonna ees 2. veebruaril

Rahvuslaste Tallinna Klubi eestvõttel toimus Tartu rahu 91. aastapäeval Vene saatkonna ees Tallinnas pikett. Seal nõuti Narva-taguse ja Petserimaa tagastamist.

 

Pikett Vene saatkonna ees möödus rahulikult, kestis tunni: 13.00-14.00. Ilm oli võimalikest halvim – katustelt tilkus kogu aeg midagi pähe, sadas mingit lörtsi ja vihma vahepealset ainest. Trotsides ilmataadi kehva tuju, kogunes paarkümmend piketeerijat (minu ülelugemise hetkel 21). ', '

Piketeerijatel oli käes Setumaa lipp ja hea hulk plakateid: "Ärge petke endale meie maid – Tartu rahu piirileping kehtib", " Andke tagasi Narva tagune ja Setomaa", "5,2 % Eesti territooriumist siiani okupeeritud, sama suur ala kui Saaremaa". Viimane loosung oli nii eesti kui inglise keeles.

Kohal olid koguni viie TV-kanali võtterühmad – kolme Eesti ja kahe vene kanali. Kümmekond fotograafi klõpsutas fotoaparaate. Politsei pidas toimuvat pidevalt silmas,

Erinevalt teistest vanalinna saatkondadest, on Vene saatkonna ette kitsale tänavale pargitud (õigem oleks öelda: kiilutud) hulk sinise numbriga autosid. Nüüd olid autod kadunud. Saatkond ise oli meeleavalduse ajaks kindlalt lukus. Nukker lüheldane vene mees üritas tulutult oma saatkonda pääseda. Lohutuseks puistas ta piketeerijatele südant, kuidas Eesti saatkonnas võetakse kohe lahkelt vastu ja tuba on soe, seevastu Vene saatkonnas on alati vaheaeg ja peab külma käes ootama. Kadunud olid ka eelmisel aastal nähtud tegelased: tema rahvuskaaslased, kes piketeerijaid põrnitsesid ja vandesõnu omaette pobisesid.

Jaan Hatto,

Rahvuslaste Tallinna Klubi rajaja