Uudised

RTK "europiketi" meediakajastusega ei saa rahul olla

Üks klubikaaslane saatis mulle lingi Rahvuslaste Tallinna Klubi 14. septembri piketi kajastusest "Delfi" portaalis. Kuna ma oma sülearvutiga millegipärast "Delfi" leheküljele ei pääse, leidsin kajastusega tutvumiseks aega raamatukogus.

Üllatust, mis mind tabas, ei saa pidada meeldivaks. Piketist oli väljas kokku kuus fotot. Kuigi meie vastu ülimalt sõbralik "Delfi" fotograaf klõpsutas innuga osalejate nägusid ja plakatite tekste, oli tegelikult piketist väljas vaid üksainus pilt. Kaks pilti oli piketil peremehega kaasas olnud koerast ja kolm piketeerijatest mööda jalutanud, klounivälimusega mehest, kellel oli peas pikk torujas seenekübar.

Korrapidajana jälgisin, et mees ei tuleks piketeerijate lähedusse, nii jäi ta piketist vähemalt nelja-viie meetri kaugusele, kuid kaugelt pildistades ja meest pildisuuruselt esitades on siiski õnnestunud luua tulemus, millega - füüsikutelt sõnu laenates - projekteerus mees piketeerijate hulka. Tegu on valeteabe tahtliku tootmisega, sest see mees ei osalenud piketil ja tal ei olnud piketiga mingit seost. Selle põhjal on alust kahtlustada, et kõnealune mees ei sattunud sinna juhuslikult.

Vaevalt et meie klubi ja/või keegi teine, kes korraldab oma üritusi, sooviks, et meediakanal "Delfi" projekteeriks või mingil muul viisil monteeriks sellel päeval "juhuslikult" linnas ringi jalutanud klounid tõsise ürituse kaasosalisteks. See ei ole esimene kord, kui "Delfi" ei suuda lihtsakoelisest sündmusest tõest teavet edastada. "Delfit" ma kunagi ei vaata ega loe, ega soovita seda teha.

Jaan Hatto,

Rahvuslaste Tallinna Klubi rajaja