2022. aastal rahvuslaste suvekooli ei toimu

Tänavune rahvuslaste suvekool jääb ära. Põhjus: korraldustoimkonna uus juht ei suutnud seda ette valmistada ega teavitanud varasemaid korraldustoimkonna liikmeid tekkinud raskustest õigeaegselt. Teavitas alles Rahvuslaste Tallinna Klubi septembrikoosolekul (14. septembril), ent siis oli juba liiga hilja, et jõuda suvekool ette valmistada ja läbi viia veel enne kalendrisügise saabumist.

Rahvuslaste suve-, sügis-, talve- ja kevadkoole pikki aastaid korraldanud toimkond teatas soovist puhata ja pani oma volitused maha pärast seda, kui oli 22. mail 2022 edukalt läbi viinud XI Rahvuslaste Kevadkooli. Tollest ajast peale oli uuel korraldustoimkonna juhil aega moodustada oma meeskond ja valmistada ette tänavune rahvuslaste suvekool.

Kelle huve teenib 2022. aasta rahvuslaste suvekooli ärajäämine, selgitab edaspidi välja Rahvuslaste Tallinna Klubi sisejuurdlus.

Ettevalmistused tänavuse rahvuslaste sügis- ja talvekooli läbiviimiseks jätkuvad plaanipäraselt.

Rahvuslaste suve-, sügis-, talve- ja kevadkoole on alates 2009. aastast korraldanud üks ja sama organisatsioon – Rahvuslaste Tallinna Klubi.

Tõnu Kalvet