XI Rahvuslaste Kevadkool toimub 22. mail Tallinnas

Pühapäeval, 22. mail 2022 toimub järjekorras juba üheteistkümnes rahvuslaste kevadkool. Toimumiskohaks on Tallinna Puuetega Inimeste Koda (Endla tn. 59). Kavas on kolm loengut ja üks film.

XI Rahvuslaste Kevadkooli kava:

12.00    Avasõna
12.05    Andres Saukas. „Miks sanktsioonid on kahjulikud”
14.00    vaheaeg
14.30    Leho Lamus. „Inimeseõpetusest XX sajandil”
16.00    vaheaeg
16.15    Tõnu Kalvet. „Poola laienemisvõimalused Ukrainas toimuva sõjalise erioperatsiooni ajal”
17.00    Film
18.00    Lõpetamine

Osalustasu on kolm eurot.

Korraldajaks on tavakohaselt Rahvuslaste Tallinna Klubi.

Tallinna Puuetega Inimeste Koda asub Kristiine Keskuse ja Hipodroomi vahelisel alal. Ligipääs ühistranspordiga, tasuta parkimine nii maja ees kui taga. Kesklinna suunast tuleks sõita Koskla tänava kaudu, sest Endla tänavalt ei saa teha vasakpööret Mooni tänavale. Rongiga tulles minna maha Lilleküla peatuses.

I Rahvuslaste Kevadkool korraldati 22. mail 2010 Tallinna Kunstigümnaasiumis ja sai teoks tänu kooli tollase juhi, Märts Sultsi, mõistvale suhtumisele. Nimelt soostus Sults andma kevadkooli korraldamiseks ruumi kunstigümnaasiumis pärast seda, kui kõigest mõni päev enne kokkulepitud aega oli algse toimumiskoha omanik taganenud samast kokkuleppest.
Eestis 2020. aasta märtsis puhkenud koroonaviiruse-hüsteeria tagajärjel tekkinud ebasoodsa olukorra tõttu jäi rahvuslaste kevadkool ära nii 2020. kui ka 2021. aastal.

Rahvuslaste Tallinna Klubi (asutatud 11. juunil 2009) on Tallinnaga seotud eestimeelseid inimesi ühendav organisatsioon. Klubi üheks olulisemaks eesmärgiks on nii oma liikmete kui kogu ühiskonna laiem silmaring. Selle saavutamiseks on klubi korraldanud alates 2009. aasta suvest rahvuslaste suve-, sügis-, talve- ja kevadkoole ning üllitanud alates 2011. aastast ajalehte „Rahvuslik Teataja”. Too levib nii siseriiklikult kui ka välismaal.

Lähem teave: Tõnu Kalvet (e-post: t_kalvet[ät]hotmail.com) ja Aimer Halop (tel.: 51 78 359).

Tõnu Kalvet