Eurorahvahääletuse-vastane pikett toimub juba 14-ndat korda


Eesti Vabariigi ühinemise Euroopa Liiduga otsustanud rahvahääletuse 14. aastapäeval, 14. septembril 2017 kl. 15–17 toimub Tallinnas Vabaduse väljaku ja Pärnu maantee nurgal pikett. Jaani kiriku naabruses korraldatav pikett leiab aset juba 14-ndat korda.

Kui esimestel rahvahääletuse-järgsetel aastatel protestiti seal rahvahääletuse tulemuste võltsimise vastu, siis ajapikku on sellele lisandunud ka protest Euroopa Liidu aina silmatorkavamalt rahvustevastase käitumise vastu. Viimastel aastatel ka ebaseaduslike sisserändajate pealepressimise vastu.

Piketeerijad taotlevad, et Eesti riigivõim lõpetaks allumise võõrvõimule (antud juhul: Euroopa Liidule) ja taastaks Eesti riikliku iseseisvuse ning rahvusriikluse.

Alates 2009. aastast on euroreferendumi-vastase piketi läbiviijaks olnud Rahvuslaste Tallinna Klubi. Enne seda viisid selle läbi iseseisvuslaste aktivistid Jaan Hatto juhtimisel, kellest mitmedki said pärast Rahvuslaste Tallinna Klubi asutajaliikmeiks ja võtmekujudeks.

Rahvuslaste Tallinna Klubi on Tallinnaga seotud eestimeelsete inimeste ühendus, kes pooldavad Eesti riikliku iseseisvuse ja rahvusriikluse taastamist.

Lähemat teavet kõnealuse piketi kohta jagab Rahvuslaste Tallinna Klubi liige Heiki Treier (telefon: 55561581, e-post: heikiraadiku[ät]gmail.com).

Rahvas, ärgake ometi üles! Ärgem laskem ennast sellele jubedal monstrumil nimega EL kõrvuni sita sisse tallata, kust enam välja ei tule!” innustas Treier üldsust paar päeva tagasi valminud piketi-üleskutses.

Tõnu Kalvet