Iseseisvuspäeval Tallinna kesklinnas kõnekoosolek ja rahvaalgatusmarss

Reedel, 24. veebruaril 2017 kl. 15 korraldatakse Tallinna kesklinnas, „Viru” hotelli kõrval asuvas Tammsaare pargis kõnekoosolek, selle lõppedes aga rahvaalgatusmarss Toompeale ja tagasi.
Mõlema ettevõtmisega nõutakse rahvaalgatusõiguse taastamist Eesti Vabariigi põhiseaduses. (Sellealane õigus oli EV kõige esimeses põhiseaduses, kuid eemaldati sealt rahvast pelgama hakanud võimurite survel.) Koosolekul räägitakse ka muudest olulistest teemadest.
Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) eestvõttel on korraldatud rahvaalgatusmarssi alates 2011. aastast. Tänavu on kaaskorraldajaks Sihtasutus „Euroopa Rahvusrinne”.
Kõnekoosolekul on lubanud esineda vabadusvõitleja Tiit Madisson, Rahva Ühtsuse Erakonna esimees Kristiina Ojuland ning Riigikogu saadik Jaak Madison (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond) ja teised RTK-lt selleks loa saanud, samuti RTK sõnakamad liikmed.
2011. aastast möödunud aja jooksul on rahvaalgatuse taastamisnõude võtnud oma programmi mitu erakonda ja muud kodanikuühendust. Rahva nõudmistele vastu tulles võttiski Riigikogu vastu rahvaalgatusseaduse, kuid selle kriitikud pole ikka rahul, kuna nende hinnangul olevat kõnealune seadus oma pehmuse ja laialivalguvuse tõttu pigem palvekirjaseadus ega kohustavat võimuesindajaid millekski.
Lähem teave: Jaan Hatto (tel.: 51903374, e-post: stuvsta[ät]hot.ee) ja Martin Ojap (e-post: martinojap[ät]gmail.com).
Varasemate rahvaalgatusmarsside kohta vt.: http://rahvaalgatusmarss.blogspot.com.ee

Tõnu Kalvet