„Rahvusliku Teataja” 24. number keskendub piirileppele ja Ukraina-sündmustele

5. märtsil 2014 ilmus Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) häälekandjaks oleva ajalehe „Rahvuslik Teataja” 24. number (veebruar-märts 2014).

Lehes on uudiseid ja arvamuslugusid nii kohalike kui välismaiste sündmuste kohta. Kaks peamist teemat on Eesti-Vene „piirilepe” ning Ukraina mäss. Viimase puhul on juttu selle ettevõtmise tegelikust olemusest ja tegelikest niiditõmbajatest.

Majandusküljel kirjutab internetiväljaande „Rahvuslane” peatoimetaja Matti Ilves, et Eestis on (taas)alanud fosforiidi kaevandamise propaganda. Lühiuudisest saab lugeja aga teada maineka majandusajakirja „Economist” ennustusest, mille kohaselt võtavad robotid 2034. aastaks ära nelikümmend seitse (!) protsenti inimeste tööst.

Välisuudisteküljel on juttu sellest, kuidas Ukraina mässajad süütasid oma nõudmiste läbisurumiseks... tuumajaama! Tervisehuvilised lugejad saavad aga teada, et vähkkasvajaid hävitab maomürk. Konservatiivne publitsist, internetiväljaande „Infopartisan” peatoimetaja Andres Laiapea pajatab loos „Gagauusia hääletas Euroopa Liidu vastu” sellest, kuidas Moldova Vabariigis asuv Gagauusia autonoomne piirkond eelistab Euroopa Liidule hoopis Venemaa loodavat tolliliitu, kuna on taibanud: Euroopa Liitu astudes gagauusi rahvus ja kultuur hävib.

Maleküljel on põhilooks Tõnu Kalveti kirjutis saksa päritolu ameeriklasest, kes tõusis oma riigi paremuselt teiseks maletajaks (ELO 2702 punkti!), võisteldes aastakümneid… vanglas! Rubriigis "Nii ei tohi avangut mängida" tutvustatakse Grobi gambiidi pealiskaudsel mängimisel saadud kiirkaotust. Jätkub ka ülesanderubriik.

Naljanurga sisust põhiosa moodustab naljaheitmine Eesti-Vene uut „piirilepet” iga hinna eest läbi suruda tahtvate Eesti poliitikute üle. Rubriigist „Sündmuste kroonika” saab lugeja aga teada üleskutsest, mille tegi 2. veebruaril 2014 RTK liige Ergo Rikmann: kuulutada RTK nimel välja riigireetureid pilkava ja mõnitava rahvaluule võistlus.

„Rahvusliku Teataja” levijuhid:

Põhja-Eestis:

Johanna Ranne

E-post: johanna.ranne.armane[ät]gmail.com

Tel.: 59037103

Lõuna-Eestis:

Osvald Sasko

Tel.: 55542270

Lääne- ja Kesk-Eestis:

Jaan Hatto

E-post: stuvsta[ät]hot.ee

Tel.: 51903374

Neilt saab ka varasemaid lehenumbreid.

„Rahvuslik Teataja” ilmub alates 2011. aastast. Trükiarv on 1000.

Tõnu Kalvet