Seitsmes rahvaalgatusmarss näitas: rahvaalgatuse vajalikkust on taibanud ka EKRE

24. veebruaril 2014 korraldas Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) koos Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (lüh. EKRE) noorteorganisatsiooniga „Sinine Äratus” Tallinnas kõnekoosoleku ja rahvaalgatusmarsi.

Keskpäeval Tammsaare pargis alanud koosolekul esinesid kõnega Martin Ojap (RTK), Jaak Roosaare (EKRE), Osvald Sasko (Eesti Vabaduspartei – Põllumeeste Kogu), Miina Hint, Tõnu Kalvet (RTK), Jaak Madison (EKRE) ja Jaan Hatto (RTK). Pea iga kõnet läbis hukkamõist Eesti-Vene „uue piirileppe” heakskiitnud Eesti võimurite suhtes. Käsitleti ka olukorda mässustnakatatud Ukrainas.

Kl. 13 alanud rahvaalgatusmarsil kõnniti rongkäigus Vabaduse väljaku kaudu Toompeale ja sealt Pika jala, Raekoja platsi ja Viru tänava kaudu Tammsaare parki tagasi.

Seekordsel rahvaalgatusmarsil osales 52 inimest.

RTK korraldab rahvaalgatusmarsse alates 2011. aastast, alati kaks korda aastas – 24. veebruaril ja 20. augustil. Seekordne oli järjekorras seitsmes. Nende marsside abil nõutakse võimuritelt rahvaalgatuse taasseadustamist ja meenutatakse, et Eesti Vabariigi esimeses põhiseaduses (sündinud 1920. a.) oli rahvaalgatusõigus täiesti olemas.

Rahvaalgatuse taasseadustamisnõuete kajastamiseks on loodud ka internetikülg rahvaalgatusmarss.blogspot.com.

Kl. 18 korraldas „Sinine Äratus” Tallinna vanalinnas tõrvikurongkäigu, milles osales arvukalt ka RTK liikmeid. „Tõrvikurongkäigu sõnum on, et meie oleme eestlased, see on meie riik ja me tahame, et Eesti oleks tõeliselt vaba. Siit saab alguse Eesti uus rahvuslik ärkamine,” oli öelnud päev varem ajakirjandusele „Sinise Äratuse” juht Ruuben Kaalep, kes on ühtlasi EKRE juhatuse liige.

Rongkäik algas ja ka lõppes Vabaduse väljakul. Seejärel peeti Vabadussõja võidusamba ees kõnekoosolek.

TÕNU KALVET