Julgustav uusaastatervitus Rahvuslaste Tallinna Klubi liikmeile ja toetajaile

Lahendus on juba aina lähemal. Ja paljuski parem kui oleme osanud üldse lootagi.

Üha lähemal on hetk, mil lõpeb nende valitsusaeg (loe: võimutsemisaeg), kes on põhjustanud väga paljudele inimestele suuri kannatusi. Nii Eestis kui mitmel pool mujalgi maailmas. Ise nad selle aja lõppu muidugi uskuda ega märgata ei taha, kuid see ei muuda asja. Kui aeg on käes, tuleb neil minna, ja kogu lugu.

Andkem endale aru, et nad ei loobu oma positsioonist võitluseta, vaid püüavad enne seda teha lihtinimeste elu veel nii kibedaks kui vähegi suudavad. Just sellal tulebki aga meil veel eriti tugevalt ühte hoida. See aitab kõige raskema aja üle elada.

Mida saame siis teha?

Esiteks, harida ennast. Teadmisterelvaga varustatud üksikisik ja ka inimühendus on kaitstud ükskõik kui oskusliku ajuloputuse vastu.

Teiseks, olla üksteisele toeks. Kui kellelgi me sõpradest-sugulastest-tuttavatel halveneb ootamatult toimetulek, mistõttu ta vajab kiiresti abi, siis ärgem kõhelgem, vaid püüdkem teda võimalikult ruttu jõudumööda aidata! Kas toidu, ulualuse, tööotsa või muuga. Tähtis on, et head inimesed ei jääks raskel hetkel abita ega murduks. 

Kolmandaks, astuda julgelt välja iga kord, kui näeme kuskil valet ja/või ülekohut. Me vastaspool just seda loodabki, et jääme ükskõikseks ja lepime vale või ülekohtuga. Või koguni mõlemaga. Meile on viimastel aastatel valetatud jultunult näkku mitmel teemal: koroonaviiruse-teemal, multikulti-teemal, rohepöörde-teemal ja veel mitmel muul teemal. Viimase aasta jooksul on eriti häbematult valetatud energeetikateemal ja Ukraina-teemal. Astugem kõigile tõeväänamiskatsetele julgelt vastu! Siis on meil pärast süda rahul, kui järjekordne tõeväänamiskatse on juba paljastatud. Siis me ei pea häbelikult tunnistama: „Jah, mõtlesin sisimas samamoodi, aga näe, välja öelda ei julgenud!“...

Kõik äsjaloetletud sammud on meile täiesti jõukohased ega nõua mingit eriväljaõpet. Nõuavad „ainult“ südameheadust ja meelekindlust.

Inimeses, kel olemas nii südameheadus kui meelekindlus, pole enam kohta hirmule, ebakindlusele ega ärevusele.

Hoia see uusaastatervitus alles, trüki välja, ja näita seda oma tuttavatele siis, kui kahjurite võimutsemisaeg on kord lõplikult möödas! 

Paljud Eesti elanikud mäletavad Nõukogude Eestis elanuna veel väga hästi, kui enesekindlalt tundsid end tollal näiteks Karl Vaino ja Rein Ristlaan (kui nimetada ainult kurikuulsamaid toonastest Eesti juhtidest). Vaevalt oskas kumbki neist veel kas või aastal 1984 aimata, et kõigest mõne aasta pärast on neil mõlemal juhipositsioonilt minek, ja veel mõni aasta hiljem pole enam seda (suur)riikigi, keda nad olid truualamlikult teeninud ning kelle kindlale kaitsele lootnud.

Sarnane saatus ootab neidki, kes on oma tegevuse või tegevusetusega tõuganud sügavasse kriisi nüüdis-Eesti. Meie aja vainod ja ristlaaned oma kambajõmmidega saavad kord vääramatult oma palga.

Ükski võim ei püsi igavesti. Juhmusel, hoolimatusel ja eluvõõrusel rajanev võim veel kõige vähem.

Eesti inimestel tasub oma vaim selleks muutuseks valmis panna. Siis ei taba see ootamatult.

Seniks aga hoidkem ühte ja pidagem vastu!

Jõudu võiduks uuel aastal!

Tõnu Kalvet

 

© Tõnu Kalvet