Rahvuslaste Tallinna Klubi esindus osales Läti Leegioni mälestuspäeval

16. märtsil 2011 Riias toimunud leegionäride mälestuspäeva üritustel osales ka Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) esindus.

Esmalt kuulati-vaadati Riia toomkirikus Läti Leegioni veteranide kangelastegude meenutamiseks ja austamiseks peetud jumalateenistust. Selle lõppedes sammuti rongkäigus, mis liikus toomkiriku juurest vabadussamba juurde. Nii jumalateenistusel kui ka rongkäigus osales mitme teisegi eesti rahvuslaste organisatsiooni esindajaid. Eesti lippu oli näha lehvimas mitmelgi pool. RTK delegatsiooni lipukandjaks oli Jüri Böhm.

Kui rongkäik läbi, siis kohtusid RTK delegatsiooni liikmed Läti rahvuslaste mõjukaima erakonna, parlamendiski esindatud "Visu Latvijai!" ("Kõik Lätile!") esindajatega, samuti Riia eestlaste ja estofiilide esindajatega. Kõneluste käigus lepiti kokku koostöö tihendamises ja tugevdamises. (Meenutuseks: RTK kutsel käis "Visu Latvijai!" juhatuse liige Jānis Ratkevičs 6. märtsil 2011 Tallinnas, Riigikogu valimisi vaatlemas. RTK delegatsioon omakorda oli käinud vaatlemas 2010. aasta oktoobri alguses toimunud Läti parlamendivalimisi.)

Vabadussamba juurest liikus RTK delegatsioon edasi Läti Vabariigi omaaegse presidendi Karlis Ulmanise ausamba juurde ja asetas selle ette Läti lipuvärvides pärja.

RTK delegatsioon naasis Tallinna sama päeva õhtul.

Tõnu Kalvet