2011. aasta iseseisvuspäeva-kõnekoosolek Musumäel

Eesti 93. iseseisvuspäeval, 24. veebruaril 2011 toimus Rahvuslaste Tallinna Klubi korraline kõnekoosolek, sedapuhku Musumäel.

Klubi korralised iseseisvuspäeva-koosolekud on seni aset leidnud Tammsaare pargis, kuid seekord ei lubatud meil kujuesisele koguneda: selle koha olevat "kinni pannud“ parteid. Iseseisvuspäeval polnud seal aga näha ei parteide ega rahvamasside liikumist.

Meie ürituse juhatas sisse ühislaul - hümn, eeslauljana klubiliige Ingrid-Silvia Erikson. Üllatuseks osutus eeslaulja seekord päris lauljaks. Järgnevalt lugesid Ingrid-Silvia ja Kadri Tera ette päevakohase poliitluuletuse.

Sõna võtsid Raivo Orgusaar, Tõnu Kalvet, Hannes Vanaküla, Rein Koch, Kalju Mätik, Tarmo Kruusmägi, Valdo Paddar ja – viimasena – allakirjutanu. Töötas korralik võimendus, nagu varasematelgi kordadel.

Kõnekoosoleku järel seadsime end "lahingukorda" ja suundusime rongkäigus Toompeale. Kolonni saatis trummirütm meie kahelt trummarilt.

Rongkäigu mõte oli nõuda võimukandjatelt rahvaalgatuse kehtestamist, nagu see oli Eesti Vabariigi esimeses põhiseaduses ja peaks olema sätestatud samuti kehtiva põhiseaduse kohaselt.

Kõnekoosolekul oli umbes 50 osalist, rongkäigust Toompeale võttis osa umbes 30. Kohal oli TV3, kes saatis kõnekoosolekust õhtuses uudistesaates eetrisse ka lühikese kokkuvõtte.

Jaan Hatto

Jaan Hatto on Eesti Rahvusliku Liikumise juhatuse liige ja Rahvuslaste Tallinna Klubi rajaja.