Ülevaade III Rahvuslaste Talvekoolist

16. märtsil 2013 toimus Rahvuslaste Tallinna Klubi eestvõttel Tallinna hotelli „Tallink Express” (Sadama tn. 1) kohviku konverentsisaalis III Rahvuslaste Talvekool. Kavas oli kolm loengut ja kaks filmi.


Paul Madalik tutvustas loengus „Kolonialismist neokolonialismini tuareegide näitel” Põhja-Aafrika ühe sitkema väikerahva, tuareegide ajalugu ja vastupanu võõrvallutajaile. Suurt tähelepanu pühendas ettekandja Prantsusmaa 2013. aasta jaanuaris alustatud sõjalisele avantüürile Malis ja selle tegelikele põhjustele.

Insener ja endine relvakonstruktor Marju Toom andis loengus „Sõjatehnika sajandite võrdluses” ülevaate relvastuse ajaloost ning rääkis ka uusimatest relvadest.

Jaan Hatto käsitles loengus „Aeg” aega kui nähtust ja tutvustas mitmeid ajamõõtmisviise ja nende ajalugu.

Filmilavastaja Tõnu Virve tutvustas oma filmi „Monument” (valmimisaasta 2009) ühisvaatamise eel ja järel selle linateose sündi ja vastukaja ning vastas küsimustele.

Filmiõhtu lõpetuseks vaadati Prantsuse filmi „Varjatud jõud” („Forces occultes”, 1943), kus tutvustatakse vabamüürluse olemust ja tagamaid Prantsuse vabamüürluse näitel.

III Rahvuslaste Talvekoolis osales 21 inimest.

Tõnu Kalvet