Uudised

Miks on vajalik olla usuvastane?

Nagu teate, leidub usklikke sõnavõtjaid meedias igalpool ja nad kinnistavad inimesele juba alateadvusse, et usk loovat meile hädavajaliku moraali. Samuti on välja toodud 10 pattu, mille mõju alla sattumist tulevat järgida.

Kõik on justkui õige. Aga kas ikka on?

Ei tohi valetada, et tohi varastada, ei tohi tappa - kas seda peab inimesele siis ette ütlema, et inimene nii ei teeks? Kas pole see mitte elementaarne asi, selline asi, mida inimene oma sisemisest intelligentsist teab? Sel moel saab õpetussõnadele järgneva informatsiooniga manipuleerida, sisestades valearusaamu segamini õige infoga. Nii kaobki inimesel mõtlemisvõime (reaalsustaju) ning ta hakkab usaldama kõike, mida kas või mõni sõber või meediakanal ütleb - kaob faktitunnetus ning oskus toetuda iseenda kogemustele.

Niisiis: soovitan rõhku panna reaalsele elule! Mis toimub tegelikult ja kes on tegelikud valitsejad - see tuleb igaühel endal sisemise tööga ise paika panna. Igasugune „uskumine“ tuleb endast välja juurida. Hakake hindama oma mõtlemisvõimet, ärge suruge seda maha! Analüüsioskus on väljaarendatav, seda saab alati lihvida ning korrigeerida.

Oma on parem kui võõras. NB! Kõik usundid on Eestisse imporditud võõras kultuur, nad ei esinda meie rahva enda loodut. Tõeline väärtus on indiviidi analüüsimisvõime.

Ingrid-Silvia Erikson