Võltsrahvahääletuse vastane pikett korraldati juba kaheksandat korda

Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) korraldas 14. septembril 2011 Tallinna kesklinnas piketi, nõudes 2003. aasta 14. septembril Euroopa Liitu astumise küsimuses läbiviidud võltsrahvahääletuse tühistamist.

Pikett toimus kella 15.00 kuni 17.00, Vabaduse väljaku ja Pärnu maantee Jaani kiriku poolsel nurgal. Osales keskeltläbi 20 klubilast ja toetajat. Loosungil ja plakatitel nõuti rahvahääletuse tühistamist ja Brüsseli ülemvõimu lõpetamist: „Tühistada võltsreferendum!", „Brüssel kamandab Eestit. Kaua veel?", „Võltsrahvahääletus, 14. septembril 2003 kadus Eesti priius", „Inimesed, seiske oma õiguste eest!".

Mitmed möödujad pärisid: millise rahvahääletusega on tegu? Kui seletasime, et nõuame eurorahvahääletuse tühistamist, siis arvas üks mees, et tema mäletamist mööda sellist rahvahääletust ei ole kunagi toimunud: „See pandi niisama ära."

Võltsrahvahääletuse tulemuste tühistamist nõudev pikett toimus esimest korda 2004. aastal, tänavune oli seega juba kaheksas. RTK on võltsreferendumi-vastase piketi korraldajaks alates 2009. aastast.

Jaan Hatto

Auto on Rahvuslaste Tallinna Klubi rajaja.