Väljasõit Sinimägedele

Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) esindus tegi laupäeval, 30. juulil 2011 väljasõidu Sinimägedesse. Osaleti Sinimägede lahingu 67. aastapäeva tähistamiseks lahingupaigas korraldatud üritusel.

Mälestusürituse lõppedes külastati Sinimägede muuseumi ja tutvuti selle sõjaajaloo-alase väljapanekuga. Tagasiteel tehti peatus Jõhvis ja käidi lugupidamise märgiks sealses linnapargis, Sinimägede lahingu ühe sangari - major Georg Soodeni - haual. RTK liige, ajaloolane Anti Poolamets andis kokkuvõtliku, kuid samas huvipakkuva ja asjatundliku ülevaate Georg Soodeni sõjameheteest ja rääkis, miks olid eesti ohvitserid Teise maailmasõja ajal nii hinnatud.

Reisiseltskonda kuulus lisaks RTK liikmetele veel mitme teisegi organisatsiooni liikmeid. Ühtekokku osales seekordsel väljasõidul 33 inimest.

RTK eestvõttel korraldati ühine väljasõit Sinimägede lahingu aastapäeva mälestusüritusele ka 2010. aastal. Nagu toona, nii oli tänavugi selle ettevõtmise peasponsoriks Tapa bussipargi omanik, eestimeelne ärimees Rein Tali, kes andis tasuta kasutada bussi.

Tänavuse Sinimägede-sõidu ajal levitati RTK häälekandjaks oleva ajalehe "Rahvuslik Teataja" avanumbrit (juuli-august 2011). Mainitud väljaande vastu ilmutasid huvi lisaks klubiliikmetele ka RTK-sse mittekuulujad.

Seekordne väljasõit olnuks täiuslik, kui seda ei tumestanuks - ainsa ebameeldiva tegurina - pea pidev vihmasadu ja kõik sellega kaasnev. Muus osas aga jäid "sinimäelased" väljasõiduga igati rahule. RTK katsub anda endast parima, et korraldada ühiseid väljasõite edaspidigi.

Tõnu Kalvet